Шкода куріння

Якщо перераховувати все розмаїття хімічних елементів, що породжує викурена сигарета, то однією статтею, мабуть, не обійтися. Нікотин, вуглекислий газ — само собою, зрозуміло. Але насправді тютюновий дим містить близько 4000 хімічних елементів. Тільки вдумайтеся в цю чотиризначну цифру і стане зрозуміло, яке справжнє вплив куріння на організм людини.

Сюди входить і миш'як з ціанідом, а також радіоактивні речовини, наприклад, свинець. Перелік далеко не повний, але вже цього досить, щоб зрозуміти, що куріння вбиває. Саме так: повільно, але неухильно відбувається руйнування організму.

Які наслідки куріння і чи можна їх якось зменшити їх, не кидаючи палити?

Тут ми маємо справу з типовим міфом, що нав'язує нам реклама. Розглянемо їх докладніше.

Міф 1. Якщо курити легкі сигарети, то шкоди не буде.

Насправді, легких сигарет просто не буває. Може бути, вони відчуваються по-іншому під час процесу куріння з-за того, що тютюн додається ментол або інші домішки, але від цього сигарети не стають менш шкідливими, ніж звичайні.

Міф 2. Від сигарет буває і користь: вони знімають стрес, допомагають скинути зайву вагу.

І тут знову криється обман. Чому відбувається так, що кинувши палити, людина додає у вазі? Це пояснюється не уявними корисними властивостями тютюну, а тим, що після того, як з'являється якесь вільний час, що раніше йшло на неспішне куріння і обдумування, людина просто не знає, чим зайнятися. Тому руки самі тягнуться за кухликом кави з печивом або чимось ще, що дарує приємні відчуття. В результаті повільно, але неухильно набирають зайві кілограми.

Зняття стресу — теж сумнівне твердження. Тут знову криється психологічний аспект. Що таке процес куріння? Це якісь маніпуляції. Методичне розминання сигарети, коли є час і можна повертати її в руках і подумати про те, як же впоратися зі складною ситуацією. Ось вони, заповітні п'ять хвилин, що необхідні для того, щоб заспокоїтися і прийняти рішення. Тільки от сигарета тут зовсім не при чому. Точно так само можна було б розслабитися в медитації або в занятті чимось монотонним. Тому, як бачимо, шкоду куріння на організм людини не можуть компенсувати уявні плюси цього процесу.

І найстрашніше, що куріння шкодить здоров'ю не тільки самого курця, але і тих, хто знаходиться поруч, а також завдається шкода здоров'ю майбутніх дітей. І знову ми стикаємося з міфом, що досить кинути палити за кілька місяців до передбачуваної вагітності і можна всидіти на двох стільцях» — досхочу отруїти свій організм і потім «швиденько» привести все в норму. На жаль. Навіть якщо ви кинете курити, то організм вже ніколи не відновиться повністю:

  • Стінки судин залишаться слабкими і відновляться лише частково;
  • Ризик виникнення серцево-судинних захворювань буде приблизно в 1,5 рази вище, ніж у тих, хто ніколи не курив;
  • Запальні гінекологічні захворювання теж дадуть про себе знати. Звичайно, це може трапитися з кожною жінкою і причиною слугують безліч чинників, однак у жінок, що палять, гінекологічні захворювання трапляються на 40% частіше, ніж у інших.

Відмова від куріння не зможе повернути все в норму, ніби ви і не курили ніколи. Не обманюйте себе.

Чим загрожує куріння під час вагітності?

Це питання особливо турбує багатьох жінок, тому що, на жаль, деякі продовжують курити і під час вагітності.

Як показує статистика, з усіх жінок, що палять під час вагітності відмовляється від своєї згубної звички тільки половина з них. А інші 50% або не вважають за потрібне, або не можуть придушити в собі позиви потягнутися за цигаркою. У статистику багато відмовляються вірити, а тим не менш, куріння під час вагітності:

  • Значно збільшує ризик викидня;
  • Є причиною гіпоксії плоду та порушення його розвитку;
  • Навіть після народження дитини на 50% збільшується ймовірність його смертності в перші місяці життя;
  • Порушується інтелектуальний і фізичний розвиток плода. Наприклад, при обстеженні дітей, народжених від курящих матерів, з'ясувалося, що вони нижче зростанням решти однолітків, а також почали говорити в більш пізньому віці. Крім того, шкільна успішність у них була нижче, особливо потерпало читання (через проблеем з промовою) і математика (логічне мислення, пам'ять).

Насправді, це не весь список можливих негативних наслідків куріння і навіть більше — це вершина айсберга. Куріння і вагітність — поняття несумісні, але як раз і назавжди відмовитися від цієї згубної звички? Є кілька способів. Розглянемо основні з них:

Пластир від куріння

Їх існує кілька видів, наприклад, «Никодерм», «Никотрол», «Нікоретте» і багато інших. Принцип дії пластиру від куріння такий: його треба наклеїти на поверхню шкіри, бажано там, де не надто густий волосяний покрив. І все. Його необхідно носити 18-24 години, в залежності від того, що написано в інструкції. На поверхні пластиру знаходиться нікотин, який надходить в організм через шкіру. Кількість нікотину на поверхні може бути різним і залежить від того, скільки цигарок (або пачок) ви викурювали в день. Чим більше, тим більша кількість нікотину надходить в організм. Поступово ця доза знижується, приблизно на третину кожну тиждень і через три тижні від пластиру, так само, як і від сигарет, можна відмовитися зовсім. До речі, курити і використовувати пластир не можна, так як нікотин надходить і з сигарет, і з пластиру, що може з'явитися причиною нездужання і запаморочення.

Середовище проживання. Все про сигарети

Завдання пластиру — заповнити потребу організму в нікотині, на який він «підсів», проте звільнити від звички тягнутися за цигаркою, тобто перервати цей ланцюжок: нікотин — сигарета. Через три тижні лікування, знижуючи надходить дозу, можна відмовитися і від самого нікотину.

Не рекомендують використовувати пластир під час вагітності, проте допускається в деяких випадках носити пластир з мінімальною кількістю нікотину.

Раніше пластирі можна було придбати тільки за лікарського рецепту, однак зараз вони доступні кожному, наприклад, в інтернет-магазинах.

Таблетки від паління

Можливо, вони не так сильно поширені, як пластирі, але дія їх не менш ефективно. Умовно таблетки від куріння можна розділити на два види: ті, які містять нікотин і таблетки, засновані на іншому принципі дії. Вони, подібно пластиру, поставляють в організм нікотин. У той же час при палінні, нікотин буде надходити з сигарет і викличе запаморочення та інші неприємні наслідки. Принцип такий же, як і у нікотинового пластиру, що описаний вище.

Другий вид таблеток від куріння не містить нікотин. Основний принцип їх дії — вплив на мозкові центри, які активізуються при палінні. Якісь таблетки більш ефективні, якісь менше, але в будь-якому випадку вони підбираються індивідуально.

Принцип їх дії дещо відрізняється. Наприклад, є такі таблетки від паління, які:

— Не дозволяють мозковим центрам відчувати задоволення від процесу куріння. У курців зникає ілюзія задоволення від процесу куріння.

— Є не чим іншим, як антидепресантами. Дія їх кілька протилежно, ці таблетки нейтралізують некомфортні відчуття, які характерні процесу відмови від паління. Найчастіше це безсоння, підвищена дратівливість, часта зміна настрою.

У будь-якому випадку, нічого не можна зробити, якщо ви самі не захочете кине палити. Як не згадати приказку : «Кинути курити легко. Я сам кидав разів десять».

Шкода куріння — відео

Читай також: