Діловий імідж

Деякі вважають, що імідж людини — це виключно його зовнішній вигляд. Почасти це так. Але імідж, як кажуть психологи, це сукупність декількох складових. Основні складові іміджу ділової людини:

  • В першу чергу, це здоров'я. Хвора людина може викликати тільки співчуття і жалість, але ніяк не почуття бадьорості та енергійності. Здоров'я навіть важливіше грошей, так як багато хто, займаючись бізнесом, витрачають своє здоров'я, а потім, використовуючи зароблені гроші, безуспішно намагаються його відновити. Пам'ятайте про цю істину.
  • Друга складова іміджу ділової людини — зовнішній вигляд. Сюди відноситься про, наскільки правильно людина вміє підібрати свій стиль. Не обов'язково носити тільки дорогі костюми, виблискуючи назвами брендів і вважаючи, що це може позитивно здаватися на іміджі. Досить носити якісний і грамотно підібраний одяг.
  • Манери теж є невід'ємною частиною іміджу. І вони важливі, мабуть, не менше, ніж одяг. Манери — це вміння працювати в колективі, вміння триматися на переговорах і відстоювати свою думку. Вміння підносити інформацію.
  • Пам'ятаєте приказку про те, що проводжають «по розуму»? Професійні якості теж можна віднеси до частини іміджу. Зрештою, ваш професіоналізм надає вам більшу впевненість, що, безсумнівно, помітять оточуючі.
  • Внутрішній світ. Ваші моральні позиції, цивільні, ваше ставлення до свого місця в світі — все це теж є частиною іміджу. Адже ваша мета — заробити якомога більше грошей? І як би ви не прагнули досягти успіху, в першу чергу, ви залишаєтеся людиною зі своїм внутрішнім світом.

Окремо хочеться поговорити про те, що ж представляє із себе імідж ділової жінки. Звичайно, все вищесказане відноситься і до жінки, але, все-таки, імідж ділової жінки можна назвати вмінням поєднувати «чоловічий рик» в бізнесі з жіночою хитрістю і чарівністю.

Імідж ділової жінки — відео

Імідж повинен відповідати обраній сфері діяльності. Наприклад, власницям салонів краси можна дозволити собі деякі відступи від ділового стилю на користь жіночності. Адже саме своїм доглянутим виглядом ця бізнес-леді буде демонструвати якість послуг свого салону і сприйматися, як жива реклама власного бізнесу. А ось чолі медичного центру не варто захоплюватися вишуканістю у зовнішньому вигляді, краще віддати перевагу здоровий рум'янець і природний макіяж. Те ж саме стосується не тільки вашого зовнішнього вигляду, але і візиток компанії, бланків, конвертів та інших атрибутів серйозного бізнесу.

Імідж включає не тільки вашу одяг, але і поведінку. Підкреслюючи свою повагу, стриманість і коректність по відношенню до співрозмовника, ви справляєте на нього міцне позитивне враження. Шанобливе звернення нерідко виявляється важливішим ціни вашого костюма. Необхідно привчитися до такого спілкування у всій свого життя. Звертайтеся з підлеглими, сусідами і навіть з продавщицями в магазині, як зі своїми кращими бізнес-партнерами. І тоді ввічливість стане для вас нормальним і звичним явищем, буде здаватися природною і не пропаде в самий відповідальний момент. Назавжди викиньте зі свого лексикону сленг і простонародні вираження. Випадково вирвалося в діловій бесіді сленгове слово здатне серйозно зіпсувати вашу репутацію.

Не забувайте про вишуканий дорогий парфум — він значно впливає на перше враження. Деякі чутливі до ароматів люди саме його помічають в першу чергу, і лише потім звертають увагу на костюм.

Ваша хода — відео

Ще один аспект успішного іміджу — ваш настрій. Навчіться залишати свої душевні проблеми за порогом кімнати переговорів. Доброзичливе позитивний настрій надзвичайно розташовує до себе і викликає у клієнтів позитивні асоціації. Особливо важливо контролювати свої емоції жінкам, так як один невірний рух і в чоловічому світі бізнесу вас охрестять «стервом», «плаксою» та іншими образливими епітетами.

Пам'ятайте, що рішення співпрацювати з вами багато людей приймають на підсвідомому рівні. Тому всі вищеперелічені дрібниці в сотню разів важливіше для успішного бізнесу, ніж це може здатися.

Читай також: